Nova cerca | Pregunteu al bibliotecari

Autoritats UB

 
 

Estapé, Fabià, 1923-2012

Identificador VIAF
Lloc i data de naixement Portbou (Catalunya) 1923
Lloc i data de mort Lleó (Castella i Lleó) 2012
Lloc d'activitat Barcelona (Catalunya)
Camp d'activitat Economia
Camp d'activitat Política
Grup associat Universitat de Barcelona [1954-2012]
Grup associat Universidad de Zaragoza
Grup associat Club de Fútbol Barcelona [1959-1961]
Grup associat Universitat de Barcelona. Rector [1970]
Grup associat Consejo Superior de la Hacienda Pública (Espanya) [1974]
Grup associat Universitat de Barcelona. Rector [1974-1976]
Grup associat ENHER [1977]
Grup associat Universitat Pompeu Fabra [1994-2002]
Ocupació Catedràtics
Ocupació Economistes
Ocupació Polítics
Ocupació Professors universitaris
Ocupació Rectors d'universitat
Ocupació Degà (Educació)
Gènere masculí
Llengua Català; Castellà
  Consulta a Cercabib aquest autor
  Consulta a Cercabib aquesta matèria
  Documents al Dipòsit Digital de la UB
Emprat per Estapé, Fabián, 1923-2012
Emprat per Estapé i Rodríguez, Fabià, 1923-2012
Emprat per Estapé Rodríguez, Fabián, 1923-2012
Emprat per Estapé, Fabià, 1923-
Font BC/A, 15 set. 2005 (enc.: Estapé, Fabià, 1923- )
Font GEC (en línia), 14 oct. 2009 (Fabià Estapé i Rodríguez; n. Portbou, Alt Empordà, 14 set. 1923; economista polític)
Font GEC (en línia), 2 febr. 2012 (Fabià Estapé i Rodríguez; m. 31 de gen. 2012, Lleó ; fou degà de la facultat d'econòmiques (1962-65), que contribuí a impulsar, vicerector (1969) i rector (1970 i 1974-76))
  Format MARC
  Enllaç permanent

  Més informació
  Viquipèdia
Tornar al formulari per fer una nova cerca Nova cerca Ajuda Ajuda

© Universitat de Barcelona - Centre de Recursos per a l'Aprenentatge i la Investigació